تله مدیسین(پزشکی از راه دور) و هر آنچه باید در مورد آن بدانیم

تله مدیسین(پزشکی از راه دور) و هر آنچه باید در مورد آن بدانیم
پزشکی از راه دور اصطلاحی است که استفاده از فناوری را برای ارائه مراقبت های بالینی از راه دور پوشش می دهد. تله مدیسین تضمین می کند که یک فرد در صورت نیاز، مراقبت های بهداشتی را دریافت می کند، به ویژه برای کسانی که دسترسی محدودی به مراقبت دارند.

پزشکی از راه دور از فناوری الکترونیکی و مخابراتی برای تبادل اطلاعات پزشکی استفاده می کند، علیرغم اینکه فرد و پزشکش در یک اتاق نیستند. این موضوع می تواند به سادگی پیام های متنی مراقبت های پزشکی تا پیشرفته مانند جراحی های کنترل از راه دور باشد.

متخصصان برای چندین دهه از تله مدیسین در محیط های بالینی استفاده کرده اند و اولین مرجع آن در یک محیط بالینی در اواخر دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ در ادبیات پزشکی ثبت شده است. این مقاله به بررسی پزشکی از راه دور، کاربردهای آن، مزایای بالقوه و معایب آن می‌پردازد.

تله مدیسین چیست؟

پزشکی از راه دور به فرد این امکان را می دهد که در مورد موقعیت های غیر اورژانسی که نیازی به ویزیت در مطب ندارند، از پزشک مشاوره بگیرد. در حال حاضر، ۷۶ درصد از بیمارستان ها در ایالات متحده با مردم از راه دور ارتباط برقرار می کنند. آنها این کار را از طریق ویدئو کنفرانس یا فناوری های دیگر انجام می دهند.

یک فرد همچنین ممکن است از طریق یک پورتال امن خدمات پزشکی دریافت کند که در آن پزشک می تواند به پایگاه داده پرونده الکترونیکی پزشکی خود دسترسی داشته باشد. با این حال، شرکت‌های بیمه و پزشکان، پزشکی از راه دور را متمایز از خدمات در محل نمی‌دانند.

انواع تله مدیسین:

تله مدیسین انواع مختلفی دارد، از جمله:

۱) ارتباط ویدیویی در زمان واقعی

۲) نظارت از راه دور، که شامل: گزارش، جمع‌آوری و ارزیابی داده‌های سلامت است، مانند: فشار خون آمار قلب سطوح اکسیژن نرخ تنفس ۳) ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات پزشکی، مانند: اسکن CAT / ام آر آی ها / اشعه ایکس عکس‌ها، فیلم‌ها و متن های مبتنی بر داده های بیمار

کاربرد تله مدیسین:

بر اساس گزارش وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS)، در نتیجه همه‌گیری کووید-۱۹، افزایش ۶۳ برابری در استفاده از ویزیت‌های medicare از طریق بهداشت از راه دور از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ وجود داشته است. یک سوم این مراجعه به متخصصان بهداشت رفتاری است. پزشکی از راه دور در بحبوحه همه‌گیری می‌تواند به کاهش تماس افراد با مراکز بهداشتی و درمانی و خطر ابتلا به COVID-19 کمک کند. همچنین می تواند به کاهش قرار گرفتن کارکنان در معرض بیماری کمک کند.

تله مدیسین

مزایای تله مدیسین:

۱- راحتی و آسایش:

   کاهش هزینه و زمان سفر برای درمان.

۲- افزایش دسترسی به مراقبت از راه دور:

    برای افرادی که در حاشیه شهر و یا روستاها زندگی می کنند.

۳- گزینه مقرون به صرفه

۴- حمایت خانواده

۵- پیشگیری از بیماری های مزمن

۶- کنترل انتقال بیماری ها

۷- ارزیابی های متنی

Medical News Today